0
Your Cart

Discover the unique rag-dolls world.

Kiedy 14 lat temu urodziła się moja córka, szukałam dla niej wyjątkowej lalki — takiej do kochania, przytulania i wspólnej zabawy. Nie znalazłam idealnej.

Postanowiłam uszyć dla niej lalkę szmaciankę.

Pierwsze próby nie były zbyt udane — koślawe rączki, krzywa buzia — w niczym nie przypominały wymarzonej lalki dla mojej córeczki. Po wielu miesiącach prób powstała pierwsza lalka, która nareszcie spełniła oczekiwania mojej wymagającej pierwszej klientki — mnie samej. Tak narodziła się pasja do tworzenia wyjątkowych i pięknych lalek szmacianek, takich, które oprócz miejsca na półce w dziecięcym pokoiku, znajdą też miejsca w sercach małych i większych dzieci. 

Ekskluzywne lalki szmacianki dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat

Zapraszam Was do świata wyjątkowych lalek szmacianek — szytych z miłością i troską o każdy, nawet najmniejszy detal. Tak, aby każda mała dziewczynka otrzymała wyjątkową lalę, która będzie jej towarzyszyła przez wiele, wiele lat. 

polska lalka szmacianka

Co wyróżnia nasze lale?

  • Są wyjątkowo przytulne, co sprawia, że stają się towarzyszami dzieci podczas zabawy, wędrówek i zasypiania.
  • Każdej lali można zmieniać ubranka, co wspomaga małą motorykę u dzieci i zachęca do zabawy.
  • Włoski lal można czesać, zapinać w nie spinki, układać w małe kucyki.
  • Nasze lalki tworzone są w Polsce, całkowicie ręcznie w niewielkiej domowej pracowni, dzięki czemu każda z nich jest wyjątkowa i niepowtarzalna.
  • Nasze lalki nie zawierają szkodliwych substancji i są tworzone z materiałów bezpiecznych dla dzieci od lat 3.

Możesz zamówić lalę personalizowaną

Możesz wybrać kolor i rodzaj włosów lalki, kolor i rodzaj ubranka, jakie ma nosić. Na życzenie na lalce zostanie wyhaftowane lub namalowane imię Twojego dziecka. Lala może być ubrana i uczesana podobnie do Twojej córki lub synka. Ogranicza nas tylko wyobraźnia. Chcesz zamówić personalizowaną lalę? Skontaktuj się ze mną.

polska lalka szmacianka

Z czego uszyte są lale?

Nasze lale szyte są w Polsce z wysokogatunkowych tkanin polskich jak i zagranicznych (Anglia, Czechy, Włochy, Hiszpania). Ciała lal uszyte są z naturalnej, niebarwionej surowej bawełny ekologicznej. Do szycia ubranek używamy tkanin głównie bawełnianych i lnianych. Ubranka dziergane wykonane są ręcznie z wysokiej jakości włóczek (akrylowych lub z niewielką domieszką wełny).

lalka-szmacianka-zabawka-dla dziecka

Can dolls be brushed?

Włoski naszych szmacianych lal można czesać, ponieważ wykonane są z syntetycznego futerka. Niektóre włoski wykonane są z włóczek — gęste czupryny można czesać delikatnie grzebieniem z szerokimi ząbkami. Lale z długimi warkoczykami niestety nie mogą być czesane — fryzurki są stałe.

polska lalka szmacianka

Czy lalkę można wyprać?

Ubranka dla lalek można prać swobodnie w pralce ustawionej na program do tkanin delikatnych. Ciałka lalek należy prać ręcznie, osuszać ręcznikiem i suszyć na płasko. Ciała lalek szmacianych wypełniane są włóknem zabawkarskim pierwszego gatunku, rozprężają się i nie ubijają nawet po długim czasie, nawet po kontakcie z wodą.

What do mothers say about the dolls?

We also have our favorite doll. I ordered Fela (that's what we named her) before my daughter was born, hoping it would be a lifelong keepsake. Fela has several sets of clothes for every season. My daughter, who will turn 3 in February, loves playing with her, and there are days when they are inseparable.
lalka szmacianka dla dzieci polskie rękodzieło
Ilona
Piękne są lale prawie wszystkie, ale najpiękniejsze są te możne trochę „rozkudłane”, te z opaskami i te z czapeczkami, przeurocze, skradły serce domowników i małej Basi, już mamy ochotę na następną!
Lalka szmacianka dziewczynka
Beata
Pokochaliśmy je całą rodzinką. Pamiątkowe zostaną z moimi córkami do dorosłości. Zadbam o to by dostały je gdy będą opuszczać dom rodzinny. Laleczki na pierwsze urodziny Helenki, które obchodziła 4 lata temu i Neli, która miała roczek w czerwcu. No a w styczniu powitamy kolejna Panienkę Olę w naszym domu, która na swój roczek tez dostanie od rodziców. Lale są śliczne i starannie wykonane.
lalka szmacianka personalizowana
Dagmara

Szukasz wyjątkowej lalki dla swojego dziecka?