0
Twój koszyk

Odkryj świat wyjątkowych lalek szmacianek.

Kiedy 14 lat temu urodziła się moja córka, szukałam dla niej wyjątkowej lalki — takiej do kochania, przytulania i wspólnej zabawy. Nie znalazłam idealnej.

Postanowiłam uszyć dla niej lalkę szmaciankę.

Pierwsze próby nie były zbyt udane — koślawe rączki, krzywa buzia — w niczym nie przypominały wymarzonej lalki dla mojej córeczki. Po wielu miesiącach prób powstała pierwsza lalka, która nareszcie spełniła oczekiwania mojej wymagającej pierwszej klientki — mnie samej. Tak narodziła się pasja do tworzenia wyjątkowych i pięknych lalek szmacianek, takich, które oprócz miejsca na półce w dziecięcym pokoiku, znajdą też miejsca w sercach małych i większych dzieci. 

Ekskluzywne lalki szmacianki dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat

Zapraszam Was do świata wyjątkowych lalek szmacianek — szytych z miłością i troską o każdy, nawet najmniejszy detal. Tak, aby każda mała dziewczynka otrzymała wyjątkową lalę, która będzie jej towarzyszyła przez wiele, wiele lat. 

polska lalka szmacianka

Co wyróżnia nasze lale?

  • Są wyjątkowo przytulne, co sprawia, że stają się towarzyszami dzieci podczas zabawy, wędrówek i zasypiania.
  • Każdej lali można zmieniać ubranka, co wspomaga małą motorykę u dzieci i zachęca do zabawy.
  • Włoski lal można czesać, zapinać w nie spinki, układać w małe kucyki.
  • Nasze lalki tworzone są w Polsce, całkowicie ręcznie w niewielkiej domowej pracowni, dzięki czemu każda z nich jest wyjątkowa i niepowtarzalna.
  • Nasze lalki nie zawierają szkodliwych substancji i są tworzone z materiałów bezpiecznych dla dzieci od lat 3.

Możesz zamówić lalę personalizowaną

Możesz wybrać kolor i rodzaj włosów lalki, kolor i rodzaj ubranka, jakie ma nosić. Na życzenie na lalce zostanie wyhaftowane lub namalowane imię Twojego dziecka. Lala może być ubrana i uczesana podobnie do Twojej córki lub synka. Ogranicza nas tylko wyobraźnia. Chcesz zamówić personalizowaną lalę? Skontaktuj się ze mną.

polska lalka szmacianka

Z czego uszyte są lale?

Nasze lale szyte są w Polsce z wysokogatunkowych tkanin polskich jak i zagranicznych (Anglia, Czechy, Włochy, Hiszpania). Ciała lal uszyte są z naturalnej, niebarwionej surowej bawełny ekologicznej. Do szycia ubranek używamy tkanin głównie bawełnianych i lnianych. Ubranka dziergane wykonane są ręcznie z wysokiej jakości włóczek (akrylowych lub z niewielką domieszką wełny).

lalka-szmacianka-zabawka-dla dziecka

Czy lalki można czesać?

Włoski naszych szmacianych lal można czesać, ponieważ wykonane są z syntetycznego futerka. Niektóre włoski wykonane są z włóczek — gęste czupryny można czesać delikatnie grzebieniem z szerokimi ząbkami. Lale z długimi warkoczykami niestety nie mogą być czesane — fryzurki są stałe.

polska lalka szmacianka

Czy lalkę można wyprać?

Ubranka dla lalek można prać swobodnie w pralce ustawionej na program do tkanin delikatnych. Ciałka lalek należy prać ręcznie, osuszać ręcznikiem i suszyć na płasko. Ciała lalek szmacianych wypełniane są włóknem zabawkarskim pierwszego gatunku, rozprężają się i nie ubijają nawet po długim czasie, nawet po kontakcie z wodą.

Co mówią o lalach mamy?

My też mamy swoją ulubioną lalę. Zamówiłam Felę (tak ją nazwałyśmy) przed narodzinami mojej córci z nadzieją, że będzie pamiątką na całe życie. Fela ma kilka zestawów ubranek na każdą porę roku. Moja córka, która w lutym skończy 3 latka bardzo lubi się nią bawić, a czasem ma takie dni, że się z nią nie rozstaje.
lalka szmacianka dla dzieci polskie rękodzieło
Ilona
Piękne są lale prawie wszystkie, ale najpiękniejsze są te możne trochę „rozkudłane”, te z opaskami i te z czapeczkami, przeurocze, skradły serce domowników i małej Basi, już mamy ochotę na następną!
Lalka szmacianka dziewczynka
Beata
Pokochaliśmy je całą rodzinką. Pamiątkowe zostaną z moimi córkami do dorosłości. Zadbam o to by dostały je gdy będą opuszczać dom rodzinny. Laleczki na pierwsze urodziny Helenki, które obchodziła 4 lata temu i Neli, która miała roczek w czerwcu. No a w styczniu powitamy kolejna Panienkę Olę w naszym domu, która na swój roczek tez dostanie od rodziców. Lale są śliczne i starannie wykonane.
lalka szmacianka personalizowana
Dagmara

Szukasz wyjątkowej lalki dla swojego dziecka?